Grudki perliste prącia usuwanie

Grudki perliste prącia usuwanie

Grudki perliste prącia usuwam z pomocą precyzyjnej elektrody dającą 99% skuteczność. Przed zabiegiem stosuję znieczulenie miejscowe i przez to zabieg jest całkowicie niebolesny. W miejscu usuniętej grudki perlistej powstaje mała ranka, która goi sie w ciągu kilku dni bez pozostawienia blizny.

  • Czas trwania zabiegu od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
  • Znieczulenie miejscowe w postaci iniekcji (najmocniejsze znieczulenie, najczęściej wybierane) możliwy do zastosowania żel lub maść przeciwbólowa.
  • Efekt po zabiegu natychmiastowy
  • Bez skutków ubocznych, bez blizn, bez bólu
  • Bez ograniczenia aktywności zawodowej
  • Kontrolna wizyta wliczona w cenę zabiegu

Co to są grudki perliste prącia?

Grudki perliste prącia to guzki wielkości 1-3 mm zlokalizowane dookoła żołędzi penisa. Mają biały lub perłowy kolor. Występują u 30% młodych mężczyzn. Pojawiają się z reguły w drugiej lub trzeciej dekadzie życia. Wraz z wiekiem mogą się zmniejszać, a u niektórych panów zanikać. Obserwuje się je częściej u nieobrzezanych mężczyzn.

Czy grudki perliste prącia są zakaźne?

Nie. Grudki uważane są za fizjologiczny wariant rozwojowy nabłonka penisa. Nie są to zmiany zakaźne, nie można się nimi zarazić, nie są zaliczane do chorób przenoszonych drogą płciową, nie mają związku z aktywnością seksualną, czy zaniedbaniami higienicznymi. Wywołują duży niepokój, zanim zostanie wyjaśniony ich łagodny charakter.

Jak wygląda diagnostyka?

Zmiany te diagnozuje się na podstawie ich wyglądu podczas badania przedmiotowego. Nie wymagają użycia przyrządów medycznych, badania histopatologicznego. W trakcie badania lekarz musi je odróżnić od zmian chorobowych tej okolicy. Należy je różnicować z innymi zmianami skórnymi, np. kłykcinami kończystymi i brodawkami płciowymi.

Grudki perliste prącia leczenie

Grudni perliste prącia nie są zmianami chorobowymi, stąd nie wymagają leczenia. U niektórych mężczyzn zmiany te występują w dużej ilości powodując znaczne obniżenie samooceny i dyskomfort. Ich wygląd często odbierany jest jako nieestetyczny i skutkuje decyzją o ich usunięciu.

Grudki perliste prącia przez zabiegiem i tydzień po zabiegu.